DSC_0442

Zeleninová kráľovná

Brokolica je kráľovská zelenina. Tento druh zeleniny je vynikajúcim zdrojom protirakovinových látok. Dokonca ju v roku 2003 predstavitelia Environmental Working Group zaradili do zaznamu dvanástich najmenej kontaminovaných potravín pesticídmi. (BOWDEN, J., 150 najzdravších potravín na svete, 2011, s.25)
DSC_1010

Tento recept patrí medzi moje obľúbené, ale z časového hľadiska trošku náročnejšie. Vysvetlím prečo. Samozrejme, vám to tak dlho trvať nemusí, ak si zájdete do obchodu a kúpite si už hotové gnocchi. Ja som ale typ človeka, ktorý má radšej domáce pripravené gnocchi a ak máte záujem si ich pripraviť aj vy, recept nájdete tu.

Ingrediencie:

  • 500g gnocchi
  • 200g brokolice
  • 150g plesnivého syra
  • 150ml smotany na šľahanie (33%)
  • soľ a čierne korenie

Potom to už ide veľmi rýchlo a ľahko, Uvaríme si gnocchi, potom brokolicu vo vriacej a osolenej vode. Všetko precedíme a dáme do formy na pečenie. Plesnivý syr rozdrobíme a pridáme k brokolici a gnocchi, Podlejeme smotanou a všetko premiešame.

Rúru si predhrejeme na 190st a pečieme cca 20min.

Pozn.: Tento recept som už skúšala vo viacerých variáciách a môžem taktiež odporučiť pridať namiesto syra bazalkové pesto. Ak máte doma mäsožrútov, hodí sa aj kuracie/morčacie mäso.

 

Krásne letné prázdniny a dobrú chuť :)

DSC_1006

Zdieľaj...Share on FacebookPin on PinterestEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>