DSC_9508

Dedinská bageta

Nie je bageta ako bageta, o tom sme sa už doma presvedčili týmito chutnými rustikálnymi bagetkami.

DSC_9524

Ingrediencie:

  • 370ml ľadovej vody
  • 500g hladkej múky
  • 25g crema di aceto balsamico
  • 12g droždie
  • 10g soli
  • 1 PL extra panenského olivového oleja

Postup:

Pre šťastlivcov, ktorí vlastnia kuchynský robot budú tieto bagetky ľavou zadnou. Bagetky som konečne nafotila, pretože zakaždým sa zjedli skôr ako som zapla foťák :) neskúšala som ich robiť ručne, pretože postup miešania je dosť namáhavý, preto odporúčam použiť kuchynský robot.

Pre dobrý výsledok musíte dodržať poradie surovín pri miešaní. Do nádoby najskôr vlejeme ľadovú vodu, potom pridáme múku a crema balsamico, miešaj 3min pomaly.

Pridaj rozdrobené droždie a miešaj čo najrýchlejšie 7min. Vznikne lepkavé a mokré cesto, pridaj soľ a olej a miešaj ďalšie 3min čo najrýchlejšie. Cesto v nádobe prikri potravinárskou fóliou a nechaj kysnúť 2 hodiny (objem cesta sa zväčší 3x).

Cesto jemne valčekom rozvaľkaj na výšku 5cm do tvaru obdlžníka a rozdeľ na 3 pruhy a oba konce pretoč a polož na plech vyložený papierom na pečenie. Prikri čistou utierkou na 30min a nechaj kysnúť.

Trúbu predhrej na 250st., rozprašovačom postriekaj steny trúby vodou a rýchlo vlož bagetky. Peč 2min a potom stiahni teplotu na 200st a peč 20min.

Nechaj vychladnúť a servíruj :)

DSC_9511

Podávaj s nátierkou alebo len tak s masielkom a žeruchou (výborná kombinácia) :)

DSC_9525

Prajem Vám krásnu Veľkú noc :)

venček

Zdieľaj...Share on FacebookPin on PinterestEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>