1

Chia puding

Už viac ako dva týždne som nemala k dispozícii chia semienka. Rada ich nakupujem v Starej tržnici na trhoch, čo je v poslednej dobe vynikájucou správou, pretože sú každú sobotu. Tie trhy sú výbornou inšpiráciou, prúdi tam priateľská atmosféra a je tam teda čo vidieť. Obdivujem najmä šikovných slovákov, ktorí vyrábajú poctivé a zdravé produkty. Ak ste tam ešte neboli, určite si nájdite čas a spríjemnite si sobotu ;)

Užitočné informácie a novinky z tržnice nájdete na stránke stará tržnica (klik).

3  Energia počas celého dňa!

Chia semienka sú výborným výživovým doplnkom do rôznych jedál – pečivo, jogurty, omáčky, koláče, pudingy…
Sú prospešným zrdojom proteínov, minerálov a vitamínov skupiny B. Zvyšujú psychickú koncentráciu a pozornosť, vďaka vysokému obsahu esenciálnych mastných kyselín. 
Maximálna  denná dávka sa odporúča na 2PL, takže všetko s mierou :) 
 2
Ingrediencie: (pre 2 osoby)
  • 200ml mandľového mlieka /kokosového 
  • 3PL chia semiačok
  • 1PL kakaa 
  • 1-2PL sladidla (agave, med) 
  • ovocie podľa vlastného výberu 
Všetky ingrediencie spolu zmiešame, aby nám nevznikli hrudky. Rozdelíme puding do dvoch misiek a necháme odpočívať v chladničke (najlepšie cez noc).
Podávame s bobuľovitým ovocím a jahodami. Vyskúšala som už rôzne varianty ovocia, no najviac sa k tomu hodia maliny, jahody a čučoriedky, odporúčam! :)
1
Zdieľaj...Share on FacebookPin on PinterestEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>