1

Grissini

Grissini alebo u nás nazývané aj jednoducho – tyčinky. Svoj pôvod majú z Talianska a my sme si dnes urobili pravé domáce grissini s rozmarínom. Sú lahodné, jemné a chutné. Výroba nie je ani taká nákladná, stačí Vám pár surovín, nejaká tá zručnosť a už chrumkáte :) 

1

Ingrediencie: (na 3/4 plechy – podľa hrúbky grissin)

  • 500g hladkej múky
  • 3 PL rozmarínu (sušený/čerstvý)
  • 2 ČL soli
  • 350ml studenej vody
  • 80g olivového oleja
  • 20g čerstvého droždia

Postup: Múku, vodu, olej a rozdrobené droždie premiešame (cca 3-4min), potom prídáme soľ a miešame ďalšie 2-3min. Nakoniec pridáme rozmarín a všetko dôkladne premiešame. Ja som mala dnes to šťastie, že som doma a využila som maminkineho pomocníka, takže som tam všetko pridala a pozerala na to so založenými rukami :) Btw ak by niekto nevedel, aký darček na moje narodeniny, poprosím si Kitchenaid :) :) 

Prikryjeme čistou utierkou a necháme pekne kysnúť 30 až 45min, než zdvojnásobí svoj objem. 

Vyzreté cesto vyvaľkáme na placku hrubú cca 0,5cm. Krájačikom si nakrájame pásiky, 0,5cm široké. 

4

Každú jednu grissinu postupne natiahneme, upravíme konce (tie mi väčšinou ostávali hrubé) a položíme plech s papierom na pečenie. 

3

Uložíme ich vedľa seba a necháme ešte kysnúť 30min. Trúbu rozhrejeme na 180st. Ako náhle je teplota nahriata, osviežte ju rozprašovačom vody, až sa začne tvoriť para. Hneď tam šupnite plech/plechy (áno, moja mamča má mega vybavenú kuchyňu a všetky plechy som piekla spolu :) ). Pri tejto teplote pečte len 2min a potom teplotu stiahnite na 160st. a dopečte ešte 25min. do zlatista. 

Prajem krásny deň a dobrú chuť! ;)

52

Zdieľaj...Share on FacebookPin on PinterestEmail this to someone

1 Comment

  1. hmmm ! to mi dela chute a voni az sem !ke kazdemu poedrnamu vikendu patri buchta nebo kolac,.. rikaval muj deda a ten taky kazdou sobotu pekl ! jedna basen !snad se zitra take vzmuzu, zatim si nechte pekne chutnat !hezky vecerprejebara

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>