polievka.jpg

Cviklová polievka

    V mnohých tradíciách považujú cviklu za vynikajúce pečeňové tonikum a čistič krvi. Cvikla je zaslúžene jednou z hlavných súčastí zmiešaných štiav – bojovník proti rakovine. 
Obsahuje aj draslík, ktorý je dôležitý pre zdravie srdca. Môžeme ju pripravovať varením, pečením alebo dusením, prípadne nakrájanú v surovom stave. Dokonca, listy majú väčšiu nutričnú hodnotu ako buľvy. Je to najmä pre vysoký obsah vápnika, železa, vitamínou A a C. 
Ak si chcete pripraviť čerstvú šťavu, odporúča sa kombinovať ju s mrkvou, či jablkami, špenátom a zázvorom, kvôli jej silnej chuti. 
   V dnešnom príspevku som si pripravila cviklovú polievku. Nevyrovná sa čerstvej, nakrájanej v šalaté, ale je to ďalšia varianta ako si oživiť svoj jedálniček :) 

4-5ks cvikle
1 mrkva
1 petržlen
1 cibuľa 
olivový olej 
bazalka /bylinky 
muškátový oriešok
šťava z citróna 

Cibuľu si najemno nakrájame, opražime na oliv.oleji. Pridáme nastrúhanú cviklu, nakrájanú mrkvu a petržlen. Dusíme cca 5min. Potom zalejeme vodou, resp. zeleninovým vývarom. 
Varíme 20min a následne celú polievočku rozmixujeme do jemna. Na záver pridáme bylinky (buď sušené, alebo čerstvé, rozdrvené v mažiari). 
Zdieľaj...Share on FacebookPin on PinterestEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>