syr1.jpg

Honey cheese

 Jedlo bez syra je ako krásavica bez jedného oka. 

Potrebujeme:
  • syr s bielou plesňou
  • cesnak (5 strúčikov)
  • rozmarín 
  • med (agátový)
  • špenátové listy
  • rukola 
  • olivový olej 
  • červená paprika
  • korenie 
Na plech si pripravíme alobal, ktorý po bokoch ohneme a vytvarujeme. Do stredu vylejeme olivový olej. Do oleja pridáme natrhaný rozmarín, na plátky nakrájaný cesnak a obalíme v tom syr. Keď je syr obalený z oboch strán, vrchnú stranu polejeme 1lyžicou medu a jemne posypeme mletou červenou paprikou. Okolo syra poukladáme vetvičky rozmarínu. 
Dáme zapiecť do rúry na približne 10min. pri teplote 200st. 
Medzi tým si pripravíme špenát. Na panvici rozpálime olivový olej a pridáme do neho pretlačený cesnak + 1 strúčik nakrájaný na plátky. Orestujeme na ňom špenátové listy, ale len veľmi krátky čas, aby sme zachovali prospešné látky. 
Podávame s čerstvou rukolou a môžete pridať aj zeleninu podľa vlastnej chute :) 

Cesnak 

Cesnak je jednou z najstarších liečivých potravín na našej planéte. Už v staroveku poznali jeho účinky a kŕmili ním otrokov a vojakov, aby boli zdraví. Hippokrates ho používal na ochranu pred malomocenstvom, bolesťou zubov a bolesťou na hrudníku. 
Cesnak má antioxidačné, antibakteriálne, antivírusové a antiparazitárne účinky. Znižuje hladinu cholesterolu a bráni tvorbe krvných zrazenín. 
V každom prípade sa nesmie zabudnúť aj na jeho protirakovinové účinky – epidemiologické dôkazy ukazujú znížené riziko vzniku rakoviny žalúdka a hrubého čreva.
Ako iste vieme a mnohí aj poznáme, môže pomôcť aj v boji proti nachladnutiu. Síce som mala ako malá obrovský problém vypiť domáci sirup, ale keď mi ho nakoniec maminka “natlačila” do úst, čuduj sa svete, účinky boli rýchle. 
Zázračný odvar si môžete pripraviť tak, že do uzatvárateľnej nádoby prelisujete cesnak (množstvo si určíte sami), pridáte med, a necháte do odstáť. Po určitom čase cesnak začne púšťať šťavu, ktorú budete potom piť. 
V tomto premenlivom počasí je možné čokoľvek, a samozrejme aj choroba. Radšej siahnite po domácej medicíne ako po rôznych chemikáliach. 
Zdieľaj...Share on FacebookPin on PinterestEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>