Cibula.jpg

Ako skladovať cesnak a cibuľu

Cesnak a cibuľu využívam v kuchyni skoro každý deň. Tým že bývam ďaleko od maminky, tak si nosím z domu do domu 2 vo väčšom množstve. Niekedy sa mi stalo, že cibuľa, alebo cesnak začali klíčiť, resp. sa pokazili – splesniveli. 
Tým že bývame na byte a nemáme miestnosť, ktorá by pripomínala niečo ako pivničku, sa proces nákazy urýchľuje…Ale nezúfajte, hľadala som a našla spôsob, ako tomu na pár mesiacov predísť :) 
Problém nastáva vtedy, ak uskladníte cibuľu alebo cesnak v otvorených košíčkoch a v miestnosti/ priestore, ktore “nedýchajú”. 
Základom je skladovať zdravú cibuľu a cesnak. Najprv sa teda uistíme, že nemajú žiadne pokazené miesta – ak by sa aj vyskytli, vyrežme ich. 
Budeme potrebovať papierové sáčky – ideálne sú také desiatové (ešte na ZŠ mi do nich maminka pripravovala svačinku:)
Urobíte dierkovačom dostatočné množstvo dierok a vrecká naplníte cibuľou a cesnakom. Samozrejme, môžete uplatniť svoju kreativitu a vyzdobíte si tak vrecúška :) 
Tak nech nám to vydrží zdravé čo najdlhšie! :) 
Zdieľaj...Share on FacebookPin on PinterestEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>